Zespół lekarzy zdroVeno
Nasza aplikacja jest tworzona przez zespół specjalistów z ogromnym doświadczeniem medycznym i zdrowotnym.
Lekarze
lekarz diabetolog
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Pawlaczyk
Specjalista z zakresu nefrologii. Konsultant Poradni Nefrologicznej Gabinetów Marcelin. Jest również kierownikiem Katedry i Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Dba o zdrowie sportowców KKS Lech Poznań jako lekarz koordynator. Pracuje również jako „guest scientist” w Karolinska Instytut w Sztokholmie.
lekarz psychiatra
Prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz
Prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz specjalista psychiatra i psychoterapeuta, superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Współtworzy Wydział Medyczny Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. W latach 1995-2021 kierownik Katedry Psychiatrii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Jest założycielem i właścicielem Centrum Zdrowia Psychicznego „Łaźnia Miejska” w Bydgoszczy. Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2023).
lekarz endokrynolog
Prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała
Od 2011 roku jest kierownikiem Katedry i Kliniki Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
Jest specjalistą w zakresie Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Medycyny Nuklearne, a główne zainteresowania naukowe skupiają się wokół diagnostyki obrazowej i genetycznej chorób endokrynologicznych oraz regulacji hormonalnej. Autor ponad 800 prac naukowych.
pedagog
Prof. dr hab. Zbigniew Izdebski
Pedagog, seksuolog, doradca rodzinny, specjalista w zakresie zdrowia publicznego. Kierownik Katedry Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii, Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od października 2023 r. koordynator Wydziału Medycznego UW. Ekspert WHO ds. pracy z ofiarami przemocy seksualnej.
Wielokrotnie otrzymywał nagrodę Ministra Zdrowia, a w roku 2013 otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za całokształt dorobku naukowego. W 2024 r. oznaczony medalem Magnusa Hirschfeldaza szczególne zasługi w dziedzinie badań nad seksualnością człowieka i edukację seksualną.
Inicjator i organizator Ogólnopolskich Debat o Zdrowiu Seksualnym. Łączy działalność badawczą, dydaktyczną i kliniczną. Autor licznych publikacji, książek naukowych i popularno-naukowych.
lekarz neurolog
dr hab. n. med. Dariusz Kotlęga
dr hab. n. med. Dariusz Kotlęga – specjalista neurolog, stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych. Ordynator Oddziału Neurologii szpitala w Głogowie, ordynator Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej szpitala w Głogowie. Profesor uczelni w Zakładzie Farmakologii i Toksykologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Współautor kilkudziesięciu krajowych i zagranicznych publikacji naukowych.
lekarz kardiolog
dr n. med. Michał Ziołkowski
Jest absolwentem wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Bydgoszczy (2003). Od 2003 roku pracuje w Klinice Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
W pracowni Angiografii i Hemodynamiki Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy wykonuje zabiegi: koronarografii, angioplastyk wieńcowych oraz cewnikowania prawego serca. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem: chorób układu krwionośnego, niewydolności serca, choroby wieńcowej, nadciśnienia płucnego.
dietetyk kliniczny
dr n. o zdr. Beata Szukay
Dietetyk kliniczny, Koordynatorka Zespołu Dietetyków w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2. im. Jana Biziela w Bydgoszczy oraz Adiunktka na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Zawodowe życie związała przede wszystkim z dietoterapią chorób sercowo-naczyniowych i metabolicznych. Szczególną uwagę poświęca osobom z cukrzycą, otyłością oraz niedożywieniem. Jako członek Zespołu Żywieniowego w Szpitalu udziela konsultacji i wspiera pacjentów niedożywionych, żywionych dojelitowo i pozajelitowo. Swoje prace i badania przedstawia na ogólnopolskich i europejskich konferencjach.
fizjoterapeuta
dr n. kf Agnieszka Wareńczak-Pawlicka
Fizjoterapeutka, adiunktka w Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM w Poznaniu na Oddziale Dziennego Pobytu oraz na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej (dla osób po udarze mózgu).
lekarz rehabilitacji
dr n. med. Hanna Styczyńska
Lekarz specjalista rehabilitacji medycznej. Kieruje Zakładem Rehabilitacji w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy. Jest także pracownikiem naukowo – dydaktycznym na Wydziale Nauk o Zdrowiu, Collegium Medicium, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi zajęcia na kierunku Fizjoterapia. W swojej pracy szczególną uwagę przywiązuję do profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia.
lekarz ortopeda
dr n. med. Cezary Ruchniewicz
Specjalista Ortopeda-Traumatolog, lekarz sportowy, absolwent WAM w Łodzi,
długoletni pracownik 105 Szpitala Wojskowego w Żarach. W latach 90-tych Ordynator Oddziału Ortopedii w 105 Szpitalu Wojskowym w Żarach, wieloletni lekarz Polskiego Związku Boksu Zawodowego, weteran misji w Afganistanie.
psycholog
dr Anna Ratajska
Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta, trener komunikacji klinicznej, terapeuta uzależnienia od nikotyny, trener umiejętności społecznych. Kierowniki Psychologicznego Centrum Terapeutyczno-Badawczego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy oraz adiunkt w Katedrze Humanizacji Medycyny i Seksuologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest członkiem grupy ekspertów Teaching Committee of International Association for Communication in Healthcare. Prowadzi warsztaty i wykłady dla pracowników opieki zdrowotnej oraz w obszarze edukacji. Naucza komunikacji klinicznej lekarzy, pielęgniarki, psychologów oraz fizjoterapeutów na poziomie kształcenia przed- i podyplomowego.
pedagog
Rita Stróżyk-Torba
Certyfikowany terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, specjalista w zakresie seksuologii, terapeuta pedagogiczny i trener umiejętności społecznych. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika ze specjalnością pedagogika zdrowia, studia podyplomowe w zakresie seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe Terapia pedagogiczna. Praktyk Treningu Umiejętności Społecznych oraz praktyk metody Kids’ Skills i Jestem z Ciebie dumny!
Prowadzi konsultacje oraz terapię dzieci i młodzieży. Organizuje trening umiejętności społecznych (TUS). Rodzicom oferuje konsultacje i poradnictwo pedagogiczne. W pracy z dorosłymi specjalizuje się w poradnictwie seksuologicznym i towarzyszeniu w radzeniu sobie z życiowymi trudnościami. Z parami pracuje w obszarze poprawy relacji.
Trenerzy
trener Rafał Angierski
Terapeuta ruchowy, trener przygotowania motorycznego, właściciel studia rehabilitacji i treningu personalnego Body Design. Akademicki mistrz Polski w sztafecie 4x100m i medalista mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym.
Natalia Jakubowicz
Od 14 lat jest zawodniczką brazylijskiego jiu jitsu.
Filip Kaczmarek
Od dziecka trenował koszykówkę. Pływa na kitesurfingu, hobbystycznie uprawia akrobatykę i gra w golfa.
Aleksander Nowaczek
Od dziecka grała w piłkę nożną w czołowych akademiach piłkarskich w Polsce. Aktualnie trenuje sztuki walki. Jest trenerką bramkarzy w piłce nożnej. Posiadam kursy trenerskie oraz liczne staże.
Jakub Wawrzyniak
Pasjonat i czynny zawodnik sportów walki. Prowadzi również treningi muay thai oraz boksu w klubie sportowym. Student wychowania fizycznego.
Joanna Sniegocka
Przez 12 lat trenowała pływanie synchroniczne. Interesuje się kulturystyką sportową.